Levant

Sunucu Maliyetleri Bağış Kampanyası 2024

Dünyaya ücretsiz tarih eğitimi sağlama misyonumuza yardımcı olun! Lütfen bağış yapın ve 2024 yılında sunucu maliyetlerimizin karşılanmasına katkıda bulunun. Desteğinizle her ay milyonlarca insan tarihi tamamen ücretsiz olarak öğreniyor.
$1922 / $18000

Tanım

Jan van der Crabben
tarafından yazıldı, Baris Akkurt tarafından çevrildi
28 Nisan 2011 tarihinde yayınlandı
X

Levant, Küçük Asya ve Fenike topraklarının (günümüz Türkiye, Suriye ve Lübnan'ı) Akdeniz'in doğu kıyılarındaki kara parçalarına verilen isimdir. Daha geniş anlamda ise Yunanistan'dan Mısır'a kadar olan tüm kıyı şeridini tanımlamak için kullanılır. Levant, Verimli Hilal'ın bir parçasıdır ve Ugarit, Tyre ve Sidon gibi bazı Antik Akdeniz ticaret merkezlerine ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, Fenike uygarlığının ana yurdudur.

Yazar Hakkında

Jan van der Crabben
Jan, World History Encyclopedia'nın Kurucusu ve CEO'su olup, kar amacı gütmeyen şirkete, kültürel mirasa sahip insanları bir araya getirme ve dünya çapında tarih eğitimini geliştirme misyonunu en iyi şekilde yerine getirme konusunda liderlik etmektedir. King's College'dan Savaş Çalışmaları alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Bu Çalışmayı Alıntıla

APA Style

Crabben, J. v. d. (2011, Nisan 28). Levant [Levant]. (B. Akkurt, Çevirmen). World History Encyclopedia. alınmıştır https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-178/levant/

Chicago Formatı

Crabben, Jan van der. "Levant." tarafından çevrildi Baris Akkurt. World History Encyclopedia. Son güncelleme Nisan 28, 2011. https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-178/levant/.

MLA Formatı

Crabben, Jan van der. "Levant." tarafından çevrildi Baris Akkurt. World History Encyclopedia. World History Encyclopedia, 28 Nis 2011. İnternet. 12 Tem 2024.