Levant

Tanım

Jan van der Crabben
Yazar: , Tercüme Eden: Baris Akkurt
tarihinde yayınlandı 28 Nisan 2011
X

Levant, Küçük Asya ve Fenike topraklarının (günümüz Türkiye, Suriye ve Lübnan'ı) Akdeniz'in doğu kıyılarındaki kara parçalarına verilen isimdir. Daha geniş anlamda ise Yunanistan'dan Mısır'a kadar olan tüm kıyı şeridini tanımlamak için kullanılır. Levant, Verimli Hilal'ın bir parçasıdır ve Ugarit, Tyre ve Sidon gibi bazı Antik Akdeniz ticaret merkezlerine ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, Fenike uygarlığının ana yurdudur.

Yazar Hakkında

Jan van der Crabben
Jan, World History Encyclopedia'nın Kurucusu ve CEO'su olup, kar amacı gütmeyen şirkete, kültürel mirasa sahip insanları bir araya getirme ve dünya çapında tarih eğitimini geliştirme misyonunu en iyi şekilde yerine getirme konusunda liderlik etmektedir. King's College'dan Savaş Çalışmaları alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Bu Çalışmayı Alıntıla

APA Style

Crabben, J. v. d. (2011, Nisan 28). Levant [Levant]. (B. Akkurt, Çevirmen). World History Encyclopedia. alınmıştır https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-178/levant/

Chicago Style

Crabben, Jan van der. "Levant." Çeviren Baris Akkurt. World History Encyclopedia. Son düzenleme Nisan 28, 2011. https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-178/levant/.

MLA Stili

Crabben, Jan van der. "Levant." Çeviren Baris Akkurt. World History Encyclopedia. World History Encyclopedia, 28 Nis 2011. Web. 05 Eki 2022.