En Beğendiğimiz Eski Çağ Mağazaları

Makale

Kelly Macquire
tarafından yazıldı, Sümeyye Coşkun tarafından çevrildi
23 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı
Diğer dillerde mevcut: İngilizce
X

World History Encyclopedia'nın ana misyonu kültürel mirasa sahip insanları bir araya getirmek ve dünya çapında tarih eğitiminin geliştirilmesini sağlamaktır. Bunu tanımlarımız, makalelerimiz, videolarımız, eğitim kaynaklarımız, sesli makalelerimiz ve sosyal medya aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Yakın zamanda insanların tarihi gururla üzerlerinde taşıyabilmeleri için mağazamızı güncelledik. Tarihe olan tutkumuzu paylaşmanın bir yolu olan bu yaratıcı fikrin yıldızı son yıllarda parladı. İşte tarih, arkeoloji ve mitolojiye dayalı yeni sanat eserlerinin yaratıldığı mağaza ve sanatçılardan bazıları:

Athena T-shirt from APRICVS Clothing
APRICVS Clothing tarafından tasarlanan Athena T-shirt
Kelly Macquire (CC BY-NC-SA)

Bu yılın başlarında Kanada merkezli bir şirket olan APRICVS Clothing ile yaptığımız iş birliğini sosyal medyada görmüş olabilirsiniz. Bu şirket büyük fikirleri olan küçük bir işletmedir. Najah Suojhayer, Yunan ve Roma mitolojisi karakterlerine dayalı ürünler tasarlıyor. Bu karakterler arasında Apollo, Neptün, Pluto, Artemis ve Athena bulunuyor ve satın alınan her ürün için bir ağaç dikiliyor. Tarihinizi üzerinizde taşımak istiyorsanız Quill and Thread'in tasarladığı tişört ve sweatshirtler mitoloji, tarih ve felsefeden ilham alan bir diğer mükemmel şirket.

Sanatçıları Redbubble'da desteklemeyi seviyorsanız ve tarihten ilham alan sanat eserleri arıyorsanız Flaroh ve ClassicsForPlebs'den (Attica olarak da bilinir) başkasına bakmayın. Flaroh antik destanlardan İlyada ve Odise'ye, antik çömlek işlerinden tanrı ve tanrıçalara, hatta antik manzaralara kadar uzanan bir dizi sanat eserine sahip. Attica hatiplerin, şairlerin ve mitolojik figürlerin yanı sıra Yunan çanak çömlek ve heykellerinin renkli portrelerini tasarlıyor.

Mitolojik karakterler ve antik sanat eserlerinden ilham alan ürünler için yanıp tutuşuyor musunuz? Anna tarafından işletilen Aster and Selene, Etsy'de antik heykelleri ve çanak çömlekleri resmetme konusundaki hünerlerini sergileyen küçük bir mağaza. (Favorim Minoan marine-ware çömleğidir). Yunan, Roma, Mısır ve Mezopotamya mitolojisinden ilgi çekici tanrı ve tanrıça tasvirleri arıyorsanız, Fransa merkezli olan Yliade'den başkasını aramayın. Artistfuly'de Brittany, Hystorical Prints'de Emily mit ve antikiteyi kendi tarzlarında işliyor ve çoğunlukla tarihten kadın portrelerine, tasvirlere ev Yunan trajedisine odaklanan güzel işler üretiyor.

Apollo Candle from Altar of Aphrodite
Altar of Aphrodite tarafından tasarlanan Apollo Candle
Kelly Macquire (CC BY-NC-SA)

Mumları seviyorsanız, Apollo tasarımlı mumlara, deniz kabuğunda David ve Venüs heykeline ya da son derece çarpıcı Yunan büstlerine sahip Melbourne merkezli Altar of Aphrodite mükemmel bir mağazadır. Melbourne merkezli bir başka küçük işletme de Cosi's Odyssey'dir. Bez çantalar, torbalar, mumlar, yapbozlar ve şapkalar gibi bazı mükemmel ürünlerle antik dünyanın ne kadar çekici olduğunu herkese gösterir. İngiltere merkezli bir şirket mi arıyorsunuz? O zaman Classical Candle Co tam size göre. Classical Candle Co, mitoloji, edebiyat ve sanatı baz alan mumlar üretiyor ve hepsi Londra'da elle dökülüyor.

Çevirmen Hakkında

Sümeyye Coşkun
Merhaba! Ben Sümeyye. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde mütercim tercümanlık okuyorum. Burada bulunma sebebim sadece çeviri becerilerimi geliştirmek istemem değil, aynı zamanda tarihe de büyük hayranlık duyuyor olmam.

Yazar Hakkında

Kelly Macquire
Kelly, Monash Üniversitesi'nde Antik Tarih ve Arkeoloji alanında lisans eğitimini tamamlamış ve Pylos mezarlarında ikonografi ve statü üzerine odaklanmıştır. Mitolojiye ve Ege Tunç Çağı'na karşı bir tutkusu vardır.

Bu Çalışmayı Alıntıla

APA Style

Macquire, K. (2021, Ağustos 23). En Beğendiğimiz Eski Çağ Mağazaları [Our Favourite Ancient History Shops]. (S. Coşkun, Çevirmen). World History Encyclopedia. alınmıştır https://www.worldhistory.org/trans/tr/2-1808/en-begendigimiz-eski-cag-magazalar/

Chicago Formatı

Macquire, Kelly. "En Beğendiğimiz Eski Çağ Mağazaları." tarafından çevrildi Sümeyye Coşkun. World History Encyclopedia. Son güncelleme Ağustos 23, 2021. https://www.worldhistory.org/trans/tr/2-1808/en-begendigimiz-eski-cag-magazalar/.

MLA Formatı

Macquire, Kelly. "En Beğendiğimiz Eski Çağ Mağazaları." tarafından çevrildi Sümeyye Coşkun. World History Encyclopedia. World History Encyclopedia, 23 Ağu 2021. İnternet. 27 May 2024.