Ochus

Tanım

Antoine Simonin
Yazar: , Tercüme Eden: Meltem Saygi
tarihinde yayınlandı 28 Nisan 2011
X
translations icon
Diğer dillerde mevcuttur: İngilizce, Malay

Günümüzde Darya-i Pandj olarak adlandırılan Ochus, modern Tacikistan'dan akan ve Takth-i Sangin seviyesinde Amou- Darya'ya katılan bir nehirdir. Antik Çağda, Bactria'nın kuzey kesimine doğru aktı ve Oxeiana adlı kasabanın seviyesinde (Alexandreia Oxeiana değildi.) Oxus'a katıldı.

Aï Khanoum'un ünlü bölgesi Ochus'ta yer almaktadır; 2002 yılına kadar tarihçiler arasında genel bir yanlış anlama, Ochus'u Oxus'un doğu kısmı yapmaktı ve özellikle Aï Khanoum için bölgedeki antik kentlerin adlarının tahsisinde çeşitli sonuçları olan yan kollarından biri değildi.

Reklamları Kaldır

Advertisement

Çevirmen Hakkında

Meltem Saygi
I am currently a student at Kütahya Dumlupınar University. I study both English and German interpreting.I am also an international trade and logistics student at İstanbul University.

Yazar Hakkında

Antoine Simonin
Eski Orta Asya hakkında tutkulu. Bactria'dan Taxila'ya kadar web sitesinin devamlılığını sağlar. Europa Barbarorum projesinde çalışır.

Bu Çalışmayı Alıntıla

APA Style

Simonin, A. (2011, Nisan 28). Ochus [Ochus]. (M. Saygi, Çevirmen). World History Encyclopedia. alınmıştır https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-790/ochus/

Chicago Style

Simonin, Antoine. "Ochus." Çeviren Meltem Saygi. World History Encyclopedia. Son düzenleme Nisan 28, 2011. https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-790/ochus/.

MLA Stili

Simonin, Antoine. "Ochus." Çeviren Meltem Saygi. World History Encyclopedia. World History Encyclopedia, 28 Nis 2011. Web. 27 Eyl 2022.