Levant

Tanım

Jan van der Crabben
Yazar: , Tercüme Eden: Baris Akkurt
28 Nisan 2011 'de yayınlandı

İngilizce Orijinal Metin: Levant

Levant, Küçük Asya ve Fenike topraklarının (günümüz Türkiye, Suriye ve Lübnan'ı) Akdeniz'in doğu kıyılarındaki kara parçalarına verilen isimdir. Daha geniş anlamda ise Yunanistan'dan Mısır'a kadar olan tüm kıyı şeridini tanımlamak için kullanılır. Levant, Verimli Hilal'ın bir parçasıdır ve Ugarit, Tyre ve Sidon gibi bazı Antik Akdeniz ticaret merkezlerine ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, Fenike uygarlığının ana yurdudur.

Çevirmen Hakkında

Baris Akkurt
I am software developer who loves history.

Yazar Hakkında

Jan van der Crabben
Jan is the Founder and CEO of World History Encyclopedia, leading the non-profit company to best fulfil its mission to engage people with cultural heritage and to improve history education worldwide. He holds an MA War Studies from King's College.

Bu Çalışmayı Alıntıla

APA Style

Crabben, J. v. d. (2011, Nisan 28). Levant [Levant]. (B. Akkurt, Çevirmen). World History Encyclopedia. alınmıştır https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-178/levant/

Chicago Style

Crabben, Jan van der. "Levant." Tarafından tercüme Baris Akkurt. World History Encyclopedia. Son düzenleme Nisan 28, 2011. https://www.worldhistory.org/trans/tr/1-178/levant/.

MLA Stili

Crabben, Jan van der. "Levant." Tarafından tercüme Baris Akkurt. World History Encyclopedia. World History Encyclopedia, 28 Nis 2011. Web. 26 Eki 2021.